ME ve stromolezení   02.07.16 - 03.07.16

ME ve stromolezení

Profesní soutěž pořádá mezinárodní arboristická organizace ISA (International Society of Arbroriculture) ve spolupráci se svým zástupcem pro ČR, Sekcí péče o dřeviny – ISA, Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s. Záštitu nad mistrovstvím převzala primátorka hl. m. Prahy Mgr. Adriana Krnáčová, dále radní hl. m. Prahy RNDr. Jana Plamínková a radní pro kulturu, sousedské vztahy a podporu podnikání MČ Praha 7 MgA. Hana Třeštíková.

Samotné závody simulují každodenní práci stromolezců. V sobotu se soutěžící utkají v pěti disciplínách základního kola, kterými jsou: instalace lezeckého lana do koruny stromu, jištěný šplh na čas, jištěný rychlostní výstup po větvích, dále potom disciplína práce v koruně, která prověří jak hladce, bezpečně a rychle se stromolezec dostane na všechny předem určené body rozmístěné ve větvích a poslední disciplínou je simulace záchrany zraněného spolulezce. "Simulace se provádí ve výšce s figurínou, která váží 80 kg! Dostat takovou váhu ze stromu v pořádku na zem není vůbec jednoduché." s úsměvem doplňuje Svárovský. Nejúspěšnější lezci základního kola postoupí do nedělního finále, tzv. „Výzvy mistrům“ a utkají se o tituly mistrů Evropy.

Závody se pravidelně těší velkému zájmu odborné i laické veřejnosti. Dech beroucí souboj o body a vteřiny odehrávající se vysoko v korunách stromů je divácky velice atraktivní. Součástí mistrovství je bohatý doprovodný program, prezentace firem z oboru, prodejní stánky s vybavením pro profesionály a s občerstvením pro všechny návštěvníky. Přijďte podpořit české závodníky. Vstup na akci je volný.
Více na www.szkt.cz