Den int. záchranného systému   17.09.16

Den int. záchranného systému

Na jednom místě se představí všechny složky integrovaného záchranného systému, Armáda ČR a další spolky a organizace, zabývající se záchrannou, preventivní a bezpečnostní činností.

Některé můžete znát z každodenního života, jiné budou určitě překvapením a novinkou. Představíme vybavení a techniku v dynamických ukázkách, budete moci vidět a vyzkoušet mnohá zařízení, systémy a záchranné procesy. Na louky a cesty holešovického Výstaviště přivezeme více jak 80 kusů velké techniky - policejní vybavení, speciální hasičské vozy, vozidla zdravotnické záchranné služby a armádní techniku. Budou zde také psovodi, jízdní policie, speleologická záchranná služba, vodní záchranáři a mnoho dalších specializovaných zařízení, oborů a odborníků. Budete mít možnost srovnat historické vybavení záchranářů se současnou speciální špičkovou technikou. Celá expozice bude rozložena ve spodní části areálu tak, aby každý subjekt a obor měl svůj prostor, zároveň vám záchranáři předvedou svoji činnost ve společných ukázkách. Přijďte se naučit nové věci, osvěžte si základy první pomoci, taktiku přežití, a přesvědčte se, jak dobře jsou složky IZS připraveny na případné krizové situace.

V sobotu 17. září od 13:00 do 18:00 se můžete těšit na zábavné a hlavně poučné odpoledne pro všechny bez rozdílu věku. Kromě výše zmíněných účastníků bude součástí akce i rozsáhlá prezentace spolků zaměřených na vzdělávání, kurzy první pomoci, nabídku vybavení pro krizové situace, sebeobranu, požární prevenci atd.

www.vystavistepraha.eu/izs