V pohodě do školy   05.09.16 - 08.09.16

V pohodě do školy

Nový školní rok 2016/2017 odstartuje BESIP zábavně-vzdělávacím projektem zaměřeným na mateřské, základní školy i rodiny. BESIP si uvědomuje, že právě první zářijové týdny jsou z hlediska úrazů a nehod pro děti nejrizikovější, proto přichází s akcí, která bude především děti, ale i jejich rodiče vzdělávat a pokusí se jim zábavně-naučnou formou vštípit základní pravidla bezpečného chování při pohybu v dopravním provozu.

Čtyřdenní program, který odstartuje v pondělí 5. září na Výstavišti Holešovice a potrvá až do čtvrtka 8. září, je rozdělen na dopolední a odpolední blok. Dopoledne je určeno hlavně školám, odpoledne je pak koncipováno pro celé rodiny. Děti si zábavnou formou připomenou základní pravidla správného chování v silničním provozu (např. bezpečné přecházení, jízda na kole podle pravidel, správná výbava cyklisty, zásady chování při cestě MHD atd.).

V rámci programu je připraveno například mobilní dopravní hřiště s dozorem odborných lektorů, děti se budou rovněž moci seznámit s jednotlivými složkami Integrovaného záchranného systému, jako je Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba, Policie ČR, Armáda ČR, Městská policie Praha a další.

Program V POHODĚ DO ŠKOLY je rovněž koncipován pro celé rodiny s dětmi a na své si tedy přijdou i dospělí. K dispozici bude například trenažér nárazu i trenažér řízení automobilu. Dospělí se mohou těšit mimo jiné na soutěže v parkování, jízdy zručnosti v autě, na motocyklu, na kole či koloběžce, testovací jízdy nebo Jeep polygon.

Více na www.vpohodedoskoly.cz