O výstavišti

Výstaviště Praha Holešovice je atraktivním a žádaným výstavním prostorem s dlouhou tradicí. Rozkládá se na ploše 36 hektarů a jeho dominantou je secesní Průmyslový palác. Pro své značné interiérové i exteriérové možnosti je skvělou a vyhledávanou příležitostí pro pořádání řady kulturních, společenských a zábavních akcí v průběhu celého roku. Díky svému umístění v blízkosti centra a parkovacím kapacitám, je holešovické výstaviště velmi dobře dostupné. Na výstavišti najdete také Lapidárium Národního muzea, Maroldovo Panorama bitvy u Lipan, Křižíkovu světelnou fontánu či akvárium Mořský svět. V těsném okolí výstaviště se na západní straně nachází rozlehlý park Stromovka a Planetárium Praha. Severní část areálu zaujímá lunapark, dnes místo, kde se konává Matějská pouť.

Hlavní město Praha připravilo dlouhodobou koncepci rozvoje, která přinese zlepšení zázemí a infrastruktury areálu i v jeho těsném okolí.

Z historie

Holešovické výstaviště vzniklo u příležitosti Jubilejní zemské výstavy pořádané v roce 1891 vydělením východní části z původní rozlohy parku Stromovka v Bubenči a těsné blízkosti zástavby Holešovice. 15. března 1891 byl slavnostně otevřen Průmyslový palác z dílny architektů Bedřicha Münzbergera a Františka Prášila. Velkou atrakcí se stala Křižíkova fontána, obnovená u příležitosti Všeobecné československé výstavy 1991, která se uskutečnila v areálu výstaviště.

V novodobé historii postihly výstaviště tři rozsáhlé požáry. Jako první shořel v dolní části výstaviště v roce 1991 Bruselský pavilon. V roce 2005 lehlo popelem unikátní dřevěné divadlo Globe a v roce 2008 vyhořelo celé levé křídlo krásného secesního Průmyslového paláce.